Poznaj naszą ofertę

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza to profilaktyka i leczenie próchnicy. Podstawowe zabiegi z tego zakresu to leczenie próchnicy zębów, czyli odbudowa tkanek materiałami światłoutwardzalnymi po uprzednim oczyszczeniu ich z próchnicy oraz leczenie endodontyczne (kanałowe).

Do profilaktyki natomiast zalicza się scaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację.

Scaling
Scaling jest to zabieg usunięcia kamienia nazębnego metodą ultradźwiękową. Pod wpływem drgań rozbijane są i odrywane twarde złogi powstałe przez mineralizację płytki nazębnej. W naszym gabinecie wykonujemy scaling naddziąsłowy (usunięcie kamienia nazębnego z powierzchni korony zęba) i scaling poddziąsłowy (usunięcie kamienia nazębnego spod powierzchni dziąseł).

Piaskowanie
Piaskowanie to oczyszczanie powierzchni zębów wodą z piaskiem stomatologicznym pod wysokim ciśnieniem. Wskutek zabiegu usuwane są przebarwienia i miękkie osady (z kawy, herbaty, tytoniu).

Fluoryzacja
Podczas tego zabiegu aplikujemy fluor w wysokim stężeniu, który wbudowując się w szkliwo, wzmacnia je i remineralizuje. W celu dokładnego oczyszczenia zębów, zalecamy wykonanie pełnej profilaktyki, tj. scalingu, piaskowania oraz fluoryzacji podczas jednej wizyty.

Wypełnienia
Wypełnienie to podstawowy zabieg w leczeniu stomatologicznym, pozwalający na zachowanie zdrowia zębów. Polega na usunięciu próchnicy, a następnie zabezpieczeniu powstałego ubytku wypełnieniem, tak, aby przywrócić pełną funkcjonalność zęba. W naszym gabinecie używamy materiałów najwyższej jakości, co pozwala nam uzyskiwać lepsze efekty estetyczne.


ORTODONCJA

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się szeroko pojętymi wadami zgryzu. Korekcie mogą podlegać zarówno nieznaczne nieprawidłowości zębowe, jak i nasilone zaburzenia szczękowo-twarzowe. Działania ortodontyczne mogą mieć na celu nie tylko poprawę istniejących problemów, ale również profilaktykę wad i ich powikłań.

Współcześnie ortodoncja najczęściej kojarzona jest z pojęciem „wyrównywania” zębów, jednak w rzeczywistości jest ważnym elementem kompleksowego leczenia stomatologicznego. Noszenie aparatu bardzo często ułatwia ,a czasem wręcz umożliwia wykonanie prawidłowych uzupełnień protetycznych (implanty / korony / mosty / licówki) lub przeprowadzenie leczenia periodontologicznego (zapalenia przyzębia / rozchwianie zębów / odsłonięte szyjki). Leczenie wad zgryzu bardzo często przynosi pozytywne skutki także w zakresie leczenia dolegliwości dotyczących stawu skroniowo-żuchwowego, ścierania się zębów czy bolesności okolicy głowy i szyi na tle napięciowym.

Na konsultację najczęściej zgłaszają się pacjenci, którzy sami dostrzegają niedoskonałości estetyczne swojego uzębienia lub za sugestią swojego dentysty prowadzącego rozważają leczenie ortodontyczne w celu zapobiegnięcia / leczenia zaburzeń funkcjonalnych.

Interwencje ortodontyczne są możliwe w bardzo szerokim zakresie wiekowym. Pierwsze działania można już podejmować w wieku około 5 lat, ale pacjenci w wieku powyżej 60 lat także nie należą do rzadkości. Oczywistym jest, że każdy pacjent wymaga indywidualnego planu leczenia, dlatego staramy się by przystępny koszt konsultacji ortodontycznej umożliwił wszystkim zainteresowanym rozwianie wszystkich wątpliwości dotyczących możliwości podjęcia przez nich leczenia.


PROTETYKA

Leczenie protetyczne polega na trwałej odbudowie lub odtworzeniu brakujących zębów, ze szczególnym ukierunkowaniem na zdrowie i estetykę. Nowoczesna stomatologia oferuje szeroki wachlarz metod, dających rozwiązanie najtrudniejszych problemów wynikających z braków w uzębieniu. Protetyka przychodzi z pomocą pacjentom w każdym wieku. Specjalizujemy się w protetyce stomatologicznej. Oferujemy m.in.:

 • - korony pełnoceramiczne
 • - korony porcelanowe
 • - protezy szkieletowe
 • - protezy akrylowe
 • - protezy elastyczne
 • - mikroprotezy
 • - protetykę na implantach (korony, mosty, protezy na implantach)
 • - szyny relaksacyjne.


 • STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

  Dzieci to bardzo wymagający pacjenci, a uraz z pierwszych, nieprzyjemnych doświadczeń na fotelu dentystycznym u wielu dorosłych już pacjentów spowodował niechęć do odwiedzania stomatologa i szybko odbił się na stanie ich uzębienia. Stomatologia dziecięca pozwala na bezbolesne oswojenie młodego pacjenta ze stomatologiem i fotelem dentystycznym, a tym samym wprowadzenie u niego nawyku pielęgnacji jamy ustnej, co w przyszłości zaowocuje zdrowymi zębami i brakiem konieczności ich leczenia. Zadaniem stomatologa dzięcięcego jest jednak przede wszystkim szybkie reagowanie na zmiany w obrębie jamy ustnej dziecka, aby jego dyskomfort był jak najmniejszy, a główną rolę spełniała profilaktyka. Należy pamiętać, że wbrew potocznej opinii, już zęby mleczne wymagają starannego leczenia. Zmiany w pierwszych latach życia, a także nawyki dziecka mogą trwale wpłynąć na późniejsze uzębienie. Dlatego najważniejsze są regularne kontrole stanu uzębienia dziecka, co pozwala szybko wychwycić ewentualne zmiany i zapobiec ich dalszemu rozwojowi.


  IMPLANTOLOGIA

  Implant zastępuje KORZEŃ utraconego zęba. Materiał, z którego jest on wykonany( tytan lub cyrkon) charakteryzuje się tym , że są to jedyne materiały , które organizm traktuje jak własną kość i zrasta się z nim równie trwale , jak zrastają się złamane części kości.
  Procedura tzw. implantacji:

 • 1. Planowanie: Wymaga bardzo dokładnej analizy warunków w jamie ustnej Pacjenta, wykonanej na podstawie trójwymiarowych zdjęć kości w miejscu planowanej implantacji.
 • 2. Wprowadzenie implantu trwa około 30-60 minut.Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przeprowadzany w wysoce jałowych warunkach,których w naszym gabinecie szczególnie przestrzegamy.
 • 3.Odbudowa zęba na implancie. Po okresie około 3-6 miesięcy implant zrasta się całkowicie z kością Pacjenta, co potwierdzane jest radiologicznie. Następnie w laboratorium technik wykonuje korone zęba. Jej kształt, głębia koloru i zdolność odbijania światła wiernie odzwierciedlają naturalny ząb.